Wyjazdy na święta i Nowy Rok

Powiedzmy sobie szczerze – nie każdy z nas lubi święta. I choć osób takich jest niewiele, z roku na rok coraz większa liczba Polaków deklaruje, że nie cierpi świątecznych przygotowań – porządków, nieustannego krzątania się po kuchni, biegania po sklepach w poszukiwaniu prezentów i świątecznych pocztówek. Nie ma się co jednak dziwić – większość z nas na co dzień jest zabiegana, na wszystko brakuje nam czasu. Ostatnią rzeczą jaką marzymy w święta jest sprzątanie i pichcenie kilkunastu świątecznych potraw. Takim właśnie osobom biura podróży oferują świąteczne i noworoczne wyjazdy.

Sprawdzonym sposobem na uniknięcie świątecznego rozgardiaszu jest wyjazd. Wtedy to przygotowanie karpia, lepienie pierogów i pieczenie sernika zamieniamy na pakowanie walizek. W zależności od zasobności naszego portfela i preferencji turystycznych obieramy cel podróży. Możemy zdecydować się zarówno na świąteczny urlop na Ibizie, jak i krótką świąteczną wycieczkę za miasto. Możemy wybrać aktywne święta na nartach albo leniuchowanie na ciepłej plaży. Gama możliwości jest naprawdę imponująca.

Jeśli nie zdążyłeś w tym roku wyjechać na wakacje w letnich miesiącach zafunduj sobie urlop w święta. Czas bożonarodzeniowy i noworoczny nie jest wbrew pozorom okresem, kiedy biura podróży onieśmielają swoich klientów cenami za zagraniczne wycieczki. Owszem – drogie są podróże np. w Alpy, czy dwutygodniowe wyjazdy do Egiptu. O wiele tańsze niż w sezonie letnim są natomiast zimowe wycieczki last minute do Tunezji, Turcji, Maroka. Grzebiąc w Internecie w poszukiwaniu atrakcyjnej wycieczki na czas Bożego Narodzenia nie wybieraj pochopnie pierwszej lepszej oferty. Warto poświęcić temu więcej czasu by później cieszyć się przyzwoitą ceną wycieczki, a potem niezapomnianą zabawą na miejscu.

Jeśli nie plaża, ciepłe kraje i sylwester nad gorącym morzem to może Azja? Taki wyjazd jest już dość kosztowny, ale przyznać trzeba, że przygody, jakich z pewnością nie zabraknie nie nam w Japonii, Tajlandii czy Chinach są warte nawet najwyższej ceny. Zupełnie odmienna od naszej kultura, egzotyczni tubylcy, wspaniałe zabytki i krajobrazy. Wymieniać można by bez końca.

Nasza ostatnia propozycja to świąteczny wyjazd w góry. To rozwiązanie dla osób, które z jednej strony nie mają ochoty na świąteczne przygotowania, z drugiej jednak chcą poczuć smak świąt. Godne polecenia są zarówno Tatry i Zakopane, jaki i Sudety, Karpaty czy Bieszczady.